Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, 09 - 402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1, www.oipip.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plen

Godziny urzędowania

Poniedziałek
7.00 - 15.00
 
Wtorek
9.00 - 17.00
 
Środa - Piątek
7.00 - 15.00
 
 

Pomoc prawna

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, pierwszy i trzeci wtorek w godz. 15.00 - 16.00, natomiast Przewodnicząca OSPiP w drugi wtorek miesiąca między 15.00 - 17.00.

Ponadto po uprzednim umówieniu telefonicznym (+48 24 264 48 33) za pośrednictwem biura OIPiP RP, można skorzystać z porady Radcy Prawnego.
 

Składki

Na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych z dnia 01 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę członkowską na rzecz samorządu.
Wysokości składek
 

Obszar działania Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych RP

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego obejmuje swoim działaniem powiat gostyniński, płocki i sierpecki.

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną  związaną z możliwością wykonania  szczepienia przeciwko COVID-19 pracownikom  medycznym  (tj. pielęgniarkom, położnym) czego efektem jest obecność  przeciwciał w wykonywanych  badaniach,  Okręgowa Rada  Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego na posiedzeniu  w dniu 18 marca 2021 r.  podjęła Uchwałę Nr 439/VII/2021 zmieniającą Uchwałę Nr 665/VII/2021 w sprawie przyznania bezzwrotnej zapomogi dla pielęgniarek i położnych z powodu zakażenia wirusem SARS- CoV- 2 wywołującym chorobę COVID- 19.

Zgodnie z Uchwałą ORPiP RP Nr 439/VII/2021 w sprawie przyznania bezzwrotnej zapomogi dla pielęgniarek i położnych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 warunkiem uzyskania bezzwrotnej zapomogi  jest złożenie wniosku  z odpowiednimi dokumentami, tj.

  • osoby, które  przechorowały COVID-19 z koniecznością hospitalizacji składają:  wniosek, kserokopię karty informacyjnej z pobytu w szpitalu;
  • osoby, które  przechorowały COVID-19  w warunkach  domowych składają: wniosek, pozytywny wynik testu  na SARS-CoV- 2 lub jego kserokopię, kserokopię  dokumentacji medycznej poz, potwierdzającą objawy i  przebieg kliniczny COVID-19.

Ostatecznym terminem składania wniosków o bezzwrotną  zapomogę  z powodu zakażenia wirusem SARS- CoV-2 i przechorowania COVID-19 jest 30 czerwca 2021 roku.

UWAGA!  Po tym terminie w/w  wnioski  nie będą rozpatrywane.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że realizowane są zgodnie z tematycznymi regulaminami zapomogi losowe a także dofinansowanie kosztów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną prosimy o przesyłanie kompletnych dokumentów dotyczących zapomóg w wersji papierowej pocztą tradycyjną na adres OIPiP RP: 09-402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1 lub elektronicznie na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem Przewodnicząca ORPiP RP
mgr Elżbieta Pleczyńska

Załączniki:
Pobierz plik (19032021.docx)19032021.docx[Wniosek o zapomogę.]
Partnerzy

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego z siedzibą w Płocku, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock. Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock.

OIPIP RP wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych (IOD). Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez OIPIP RP, możliwy jest poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..