Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, 09 - 402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1, www.oipip.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plen

Godziny urzędowania

Poniedziałek
7.00 - 15.00
 
Wtorek
9.00 - 17.00
 
Środa - Piątek
7.00 - 15.00
 
 

Pomoc prawna

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, pierwszy i trzeci wtorek w godz. 15.00 - 16.00, natomiast Przewodnicząca OSPiP w drugi wtorek miesiąca między 15.00 - 17.00.

Ponadto po uprzednim umówieniu telefonicznym (+48 24 264 48 33) za pośrednictwem biura OIPiP RP, można skorzystać z porady Radcy Prawnego.
 

Składki

Na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych z dnia 01 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę członkowską na rzecz samorządu.
Wysokości składek
 

Obszar działania Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych RP

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego obejmuje swoim działaniem powiat gostyniński, płocki i sierpecki.

W ramach Narodowego Programu Szczepień stworzony został program Mobilnych Jednostek Szczepień (MJS), umożliwiający między innymi lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom i położnym oraz felczerom wykonywanie szczepień indywidualnie, poza placówkami medycznymi.

MJS to profesjonalista medyczny wykonujący indywidualnie (samodzielnie) szczepienia poza punktami szczepień. Program jest dedykowany dla przedstawicieli następujących zawodów:

 • lekarz,
 • ratownik medyczny,
 • pielęgniarka,
 • położna,
 • felczer.

Aby rozpocząć wykonywanie szczepień jako MJS wystarczy zrealizować 5 następujących czynności:

 1. Nawiązanie współpracy z wybranym punktem szczepień.
 2. Skompletowanie niezbędnego wyposażenia.
 3. Podpisanie umowy z punktem szczepień i rejestracja w aplikacji SzczepimyRazem.
 4. Odbiór identyfikatora i pierwszych dawek szczepionek.
 5. Rozpoczęcie szczepień chętnych osób.

Podstawowe informacje:

 • Szczepionka: COVID-19 Vaccine Janssen (1-dawkowa).
 • Pacjenci MJS: każdy z aktywnym skierowaniem na szczepienie.
 • Miejsca szczepienia: dowolne spełniające podstawowe standardy bezpieczeństwa (np. prywatny gabinet, dom pacjenta lub MJS).
 • Rozliczenie szczepień: stawka NFZ (61,24 zł) do podziału między MJS i PWDL; min. 40 zł brutto dla MJS (rekomendujemy 50 zł brutto).

Aby ułatwić Państwu nawiązywanie współpracy z wybranym punktem szczepień, przygotowaliśmy 2 wersje umowy (w zależności od indywidualnych preferencji):

 • umowa zlecenie (dostępne dla: lekarza, ratownika, pielęgniarki, położnej i felczera),
 • umowa o świadczenie usług medycznych w zakresie wykonywania szczepień (dostępne dla lekarza, pielęgniarki i położnej).

MJS musi zgłosić fakt podpisania umowy z punktem szczepień przez aplikację SzczepimyRazem, aby otrzymać identyfikator niezbędny do wykonywania szczepień. Przez aplikację SzczepimyRazem można także zgłosić samo zainteresowanie formułą MJS i uzyskać dostęp do listy punktów szczepień chętnych do współpracy z MJS. Więcej szczegółów o Mobilnych Jednostkach Szczepień dostępnych jest na stronie gov.pl/szczepimysie. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się!

Załączniki:
Pobierz plik (19052021-2.pdf)19052021-2.pdf[Mobilne Jednostki Szczepień.]
Partnerzy

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego z siedzibą w Płocku, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock. Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock.

OIPIP RP wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych (IOD). Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez OIPIP RP, możliwy jest poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..